Založ si blog

. . ako je to s ochranármi na Slovensku a ochranou medveďa zvlášť. . .

Už dávnejšie beží po Slovensku vetička : “ čo ochranár, to výpalník“. Rozložím to do zrozumiteľnej reči.

Niektorí „ochranári“ prišli na to, ako „zabojovať “ o niektorý úsek lesa, či pôdy, alebo druh divej zvery, či vtákov. Spomeniem, len mediálne publikované veci, ako zákaz ťažiť les v miestach napadnutých lykožrútom, zákaz ťažiť v priestoroch výskytu vzácnych zvierat či vtákov, napr. hlucháňa , zákaz stavať technickú, či bytovú vybavenosť na tzv. močarinách, kde sa vraj vyskytuje vzácna žabka, alebo stavať diaľnicu tam kde sa vraj vyskytuje vzácna zemina, (že vraj sa tam vyskytuje  rašelina), rozbúrať podložie pod novým úsekom diaľnice, lebo sa v tom vraj nachádza azbest, ( napriek tomu, že celá Ukrajina je pokrytá už desiatky rokov azbestom a nikto preto neumrel, ) zakáže sa lietať z blízkych letísk Slovenského raja, ponad les, lebo sa vraj vyrušuje zver. No, že lietajú nízko ponad osídlené mestá v okolí, kde je toho hluku aj tak viac než dosť, to nikomu nevadí.

No poďme k medveďom . Ja medveďa v súčasnej dobe ( osobitne medvedice s mladými) považujem za skupinu t ú l a v ý c h   psov. O nich nie je postarané, pravda väčšinou žijú pri rómskych osadách. Nikomu nič zlé nerobia, iba sa starajú o seba ako P R E Ž I Ť…..Ochranári sa postarali o to, že medveď, vlk a rys sa za žiadnych okolností NESMIE strieľať. Potrebujete na to špeciálnu výnimku a pri jej porušení Vám hrozia vysoké pokuty. Viem, že táto zver bola skoro vykynožená, no o to, ako má táto zver pri tak rapídnom rozmnožovaní prežiť SA NEPOSTARALI….je zvláštne keď ste boli niekedy v lese a videli ste poľovnícke posedy a neďaleko nich krmítka pre vysokú zver, či pre diviakov, plné ovocia, či kukurice, alebo zemiakov….nenapadá Vás nič? Dokonca ( už si nepamätám presne kto to napísal) som čítal, ako v dávnych časoch, keď chcel pán gróf ísť na medveďa, honci dopredu vyviedli na miesto výskytu medveďa starého, alebo chorého koňa, ktorého tam utratili. Medvede si potom zvykli na to miesto chodiť a pán gróf mal mať už len dobrú pušku a mušku.

A som pri meritu veci. Aj terajší ochranári obviňujú za to, že medvede si zvykli chodiť do kontajnerov na sídliskách celú verejnosť, prípadne vedenie obce, či mesta, ktoré vraj nevie zabezpečiť kontajnery pred medveďmi. Nuž, ak na jednej strane NIEKTO – t.j. ochranári zakážu vôbec strieľať medveďa a na druhej strane ho nechcú vidieť na sídliskách a pri košoch, Z ČOHO TEDA MAJÚ TIE MEDVEDE ŽIŤ ??????   Chodia naozaj ako túlavé psy.

Tak teda páni ochranári, nebolo by lepšie, ak by ste sa s poľovníkmi dohodli a zabezpečili aj medveďom PRIKRMOVANIE a následne aj potrebné udržiavanie stavov povoleným odstrelom ???  Presne tak ako u iných druhov zvierat ????

Ešte sa vrátim k tomu výpalníctvu zo začiatku článku. Áno, stretol som sa aj s tým, že ak stavebník zaplatil ochranárom požadovanú čiastku, aj žabky  preložili do iného močiara…. nuž aj to je dobrý spôsob ako prísť k majetku a dokonca si kúpiť les….( jedine ochranári sa vedia o neho starať),. Nuž a na záver je tiež zvláštne, ako sa na tomto výpalníctve podieľajú niektoré médiá, lebo ochranári majú vždy slovo aj pravdu takmer vo všetkých médiách….

Tak uvažujte, kde je pravda…

Plačem. . .

29.08.2021

Áno, plačem nad víťazstvom nad SNP, nad víťazstvom fašistov a nacistov, nad víťazstvom gardistov a ich prisluhovačov v 2. svetovej vojne. Nemôžem pozerať na „oslavy SNP“ v Banskej Bystrici. Poznal som osobne veľa priamych bojovníkov v SNP, ale poznal som aj tých, ktorí boli na strane fašistov. Keď vidím tieto „oslavy víťazstva nad SNP“, p l a č e [...]

Výzva postihnutého zákonom o „benefitoch“. . . . .

27.06.2021

Ešte v časoch hlbokej „totalitky“ cca v rokoch 1975-6, viedol som rozhovor s kňazom, ktorý mal v tom čase niečo málo cez 80-ku. Bolo to počas dlhej cesty vlakom. V kupé sme boli sami a tak sme si mohli povedať aj veci, ktoré si inak ľudia nechávajú pre seba. Zvláštne bolo, ( a zrejme preto si na neho veľmi dobre pamätám a do smrti už nezabudnem) že srdce si [...]

Tak kto je fašista a kto nie? ? ?

23.06.2021

Nuž taká je doba. O návrhu zákona o odobratí nezaslúžených benefitov predstaviteľom komunistického režimu tu už bolo popísané dosť. Aj napriek vážnym pripomienkam všetkých zainteresovaných bol dnes zákon prijatý v 2. aj 3. čítaní. V princípe podľa jeho NÁVRHU tento zákon berie dôchodky ( NIE BENEFITY) predstaviteľom komunistického režimu. Dnes sa [...]

Cyprus / Armáda / Vojaci /

Vojakom, ktorí sa odmietnu dať zaočkovať, hrozí Naď až vyhadzovom

20.09.2021 08:44

Minister obrany reagoval aj na to, že niektorí nezaočkovaní vojaci hovoria o tom, že aspoň budú musieť všetku ťažkú robotu robiť iba zaočkovaní.

počasie, koronavírus, mesto, rúško,

Okresy hrajú farbami, sú zelené aj bordové. Režim na hraniciach sa zmierni

20.09.2021 08:00

V štyroch okresoch v bordovej farbe už platia prísne pravidlá a rovnako štyri okresy si užívajú voľnosť zelenej na Covid automate.

Rusko / Voľby / Štátna duma / Parlament /

Jednotné Rusko si po voľbách zrejme udrží dvojtretinovú väčšinu v parlamente

20.09.2021 07:18, aktualizované: 08:17

Dvojtretinová väčšina v Štátnej dume je nevyhnutná pre prijímanie ústavných zmien. Na priebežnom druhom mieste sú komunisti.

NAKA

Šimko: Vojna v polícii je dôsledkom zlej politiky 'rozväzovania rúk'

20.09.2021 07:00

Rozvrat v policajných zložkách je pochopiteľný a vytvorenie pracovnej komisie na jeho riešenie je nešťastné, hovorí bývalý minister vnútra a obrany Ivan Šimko.