Založ si blog

Prečo meškajú vlaky ? ? ? ? ?

Akože naozaj, nechce sa mi do toho šprtať, ale už čo je veľa, to je veľa. To naozaj NIKOMU zodpovednému zo ŽELEZNIČNEJ SPOLOČNOSTI SR na tom vôbec, ale vôbec nezáleží ?????????

Tak teda, PRAVIDELNE meškajú všetky rýchliky vypravujúce zo stanice Košice, hlavne smer Bratislava, napríklad dnes : R 606 Tatran s pravidelným ( teda podľa cestovného poriadku) odchodom z Košíc 09,57 hod. ešte pri výjazde z Košíc meškal 20 minút. Po ňom ďalší rýchlik R 608 Tatran s výjazdom z Košíc s pravidelným odchodom 11,57 hod, mal meškanie už pri východe z Košíc 15 minút.

Meškanie rýchlika R 606 sa v týchto chvíľach premenilo na 83 !!!!! minút a R 608 na 41 minút ( iba po Trenčín)

Myslíte si že sú za tým výluky?  že sú za tým nejaké nehody ? že sú za tým nejaké poveternostné vplyvy ( búrky, povodne., snehové záveje alebo niečo podobné ???? )  KDEŽE NIČ také. Jednoducho ako mi povedal spolužiak, ktorý bol dlho výpravca veľkej stanice na Východe a neskôr aj náčelník tejto stanice NIKOMU NEZÁLEŽI, NIKTO NIE JE ZA MEŠKANIE ZODPOVEDNÝ….

DOKEDY toto máme trpieť???? Keď za totality meškal vlak, tak sme sa nečudovali, lebo každých 5 minút išiel nejaký vlak, ale dnes????? Keď sú koľajištia poloprázdne????

Nuž, ja viem v čom to je! Prezradím vám to tiež sú to dve príčiny :

  1. páni šéfovia ŽSR sa vozia v limuzínach po diaľniciach
  2. vraj majú málo ľudí na upratanie rýchlikov v Košiciach, aby ho mohli znova vypraviť ( neviem, čo na to úrad práce v KE ???? žeby naozaj ?????)

Ešte by ma zaujímalo, či za meškanie vlaku je niekto finančne zo zodpovedných postihnutý, lebo za totality to tak bolo…..a dnes???? kašľať na robošov ( nech je mi to prepáčené ale dnes je to v slengu robotník) dôchodcov a študentov), veď niekto to zaplatí….žeby Matovič?

Diaľnice skončili? ?? ?

05.05.2022

Stačí sa prejsť cez Ružomberok a ak máte slabšie srdce, dostanete infarkt. Okolo Ružomberka sa buduje obchvat diaľnicou smer východ-západ ( aj keď osobne si myslím, že tento obchvat mal byť z južnej strany Ružomberka s napojením na trasu Ružomberok – Banská Bystrica, lebo vieme, čo znamená prechod cez Donovaly) No, jednoducho tento obchvat sa robí už pridlho, veľmi [...]

bolo by dobre vrátiť sa k r. 1968 ? ? ? ?

12.03.2022

Mám mnoho priateľov na Ukrajine aj v Rusku. Preto ma veľmi bolí súčasná situácia na Ukrajine. Býval som 3 roky v Severodonecku aj v Kyjeve, býval som rok v Krasnojarsku a Irkutsku na Sibíri. Komu ja môžem držať stranu ???? No poďme k dnešným dňom : vždy som si myslel, že boj medzi ZSSR a Západom bol kôli ideológii KOMUNIZMUS – SOCIALIZMUS, tak to v tých časoch [...]

Čo pripravujete pán Sulík? ? ? ?

15.02.2022

Pán Sulík, hneď ako sa dostal na pozíciu ministra hospodárstva predal štátny podiel vo Vsl. energetike svojim „veriteľom“ v Nemecku. ( hovorí sa že iba splatil svoj dlh) A teraz vymyslel spôsob, ako sa zbaviť Mochoviec. Najprv ich treba zdaniť ( vraj jadrová daň) a potom keby skrachovali, ako tvrdili predstavitelia Slovenských elektrárni, Vláda SR im pomôže [...]

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Sea King, vojna na Ukrajine

Boľševici ho chceli zastreliť, jeho zbrane pomáhajú proti Rusom

28.11.2022 05:45

Igor Sikorsky patrí k priekopníkom letectva. Narodil sa v Kyjeve v roku 1889, ale po boľševickej revolúcii v roku 1917, emigroval do USA.

Ruská mobilizácia, vojaci

Aktivisti vrátane matiek ruských vojakov spustili petíciu za ich odsun z Ukrajiny

27.11.2022 20:11

Pre spustenie petície, zverejnenej na webstránke Change.org, zvolili nedeľu, na ktorú v Rusku pripadá Deň matiek.