Založ si blog

Prečo meškajú vlaky ? ? ? ? ?

Akože naozaj, nechce sa mi do toho šprtať, ale už čo je veľa, to je veľa. To naozaj NIKOMU zodpovednému zo ŽELEZNIČNEJ SPOLOČNOSTI SR na tom vôbec, ale vôbec nezáleží ?????????

Tak teda, PRAVIDELNE meškajú všetky rýchliky vypravujúce zo stanice Košice, hlavne smer Bratislava, napríklad dnes : R 606 Tatran s pravidelným ( teda podľa cestovného poriadku) odchodom z Košíc 09,57 hod. ešte pri výjazde z Košíc meškal 20 minút. Po ňom ďalší rýchlik R 608 Tatran s výjazdom z Košíc s pravidelným odchodom 11,57 hod, mal meškanie už pri východe z Košíc 15 minút.

Meškanie rýchlika R 606 sa v týchto chvíľach premenilo na 83 !!!!! minút a R 608 na 41 minút ( iba po Trenčín)

Myslíte si že sú za tým výluky?  že sú za tým nejaké nehody ? že sú za tým nejaké poveternostné vplyvy ( búrky, povodne., snehové záveje alebo niečo podobné ???? )  KDEŽE NIČ také. Jednoducho ako mi povedal spolužiak, ktorý bol dlho výpravca veľkej stanice na Východe a neskôr aj náčelník tejto stanice NIKOMU NEZÁLEŽI, NIKTO NIE JE ZA MEŠKANIE ZODPOVEDNÝ….

DOKEDY toto máme trpieť???? Keď za totality meškal vlak, tak sme sa nečudovali, lebo každých 5 minút išiel nejaký vlak, ale dnes????? Keď sú koľajištia poloprázdne????

Nuž, ja viem v čom to je! Prezradím vám to tiež sú to dve príčiny :

  1. páni šéfovia ŽSR sa vozia v limuzínach po diaľniciach
  2. vraj majú málo ľudí na upratanie rýchlikov v Košiciach, aby ho mohli znova vypraviť ( neviem, čo na to úrad práce v KE ???? žeby naozaj ?????)

Ešte by ma zaujímalo, či za meškanie vlaku je niekto finančne zo zodpovedných postihnutý, lebo za totality to tak bolo…..a dnes???? kašľať na robošov ( nech je mi to prepáčené ale dnes je to v slengu robotník) dôchodcov a študentov), veď niekto to zaplatí….žeby Matovič?

Tak kto má o Slovensko záujem ?

11.03.2023

Pýta sa ma 14 ročná vnučka : dedko, to naozaj sa na Ukrajine bojuje aj za nás ? za Slovensko? – Prečo sa ma pýtaš? no, už som videla v televízii vraveli, že na Ukrajine bojujú Ukrajinci aj za nás, vraj preto, aby k nám neprišli Rusi, lebo tí budú všetkých zabíjať, znásilňovať, kradnúť a všetko zničia vraveli oni… – A vieš, kto oslobodil [...]

Diaľnice skončili? ?? ?

05.05.2022

Stačí sa prejsť cez Ružomberok a ak máte slabšie srdce, dostanete infarkt. Okolo Ružomberka sa buduje obchvat diaľnicou smer východ-západ ( aj keď osobne si myslím, že tento obchvat mal byť z južnej strany Ružomberka s napojením na trasu Ružomberok – Banská Bystrica, lebo vieme, čo znamená prechod cez Donovaly) No, jednoducho tento obchvat sa robí už pridlho, veľmi [...]

bolo by dobre vrátiť sa k r. 1968 ? ? ? ?

12.03.2022

Mám mnoho priateľov na Ukrajine aj v Rusku. Preto ma veľmi bolí súčasná situácia na Ukrajine. Býval som 3 roky v Severodonecku aj v Kyjeve, býval som rok v Krasnojarsku a Irkutsku na Sibíri. Komu ja môžem držať stranu ???? No poďme k dnešným dňom : vždy som si myslel, že boj medzi ZSSR a Západom bol kôli ideológii KOMUNIZMUS – SOCIALIZMUS, tak to v tých časoch [...]

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

Ide o pravdu, Robert Fico

Fico v Ide o pravdu: Slovensko bude v júni v hroznom stave, v septembri v katastrofálnom

24.03.2023 19:25

Vláda pri darovaní migov porušila ústavu, ja som urobil dve tlačové konferencie a chceli ma zatvoriť na 13 rokov, povedal Robert Fico (Smer).

Sliač, letecký deň

Moskva reaguje na darovanie slovenských migov: Je to nepriateľský krok a porušenie zmlúv

24.03.2023 18:54

Darovanie migov Ukrajine Slovenskom je podľa Ruska nepriateľský akt, zameraný na zničenie bilaterálnych vzťahov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 478207x
Priemerná čítanosť článkov: 8695x

Autor blogu