Založ si blog

Prečo meškajú vlaky ? ? ? ? ?

Akože naozaj, nechce sa mi do toho šprtať, ale už čo je veľa, to je veľa. To naozaj NIKOMU zodpovednému zo ŽELEZNIČNEJ SPOLOČNOSTI SR na tom vôbec, ale vôbec nezáleží ?????????

Tak teda, PRAVIDELNE meškajú všetky rýchliky vypravujúce zo stanice Košice, hlavne smer Bratislava, napríklad dnes : R 606 Tatran s pravidelným ( teda podľa cestovného poriadku) odchodom z Košíc 09,57 hod. ešte pri výjazde z Košíc meškal 20 minút. Po ňom ďalší rýchlik R 608 Tatran s výjazdom z Košíc s pravidelným odchodom 11,57 hod, mal meškanie už pri východe z Košíc 15 minút.

Meškanie rýchlika R 606 sa v týchto chvíľach premenilo na 83 !!!!! minút a R 608 na 41 minút ( iba po Trenčín)

Myslíte si že sú za tým výluky?  že sú za tým nejaké nehody ? že sú za tým nejaké poveternostné vplyvy ( búrky, povodne., snehové záveje alebo niečo podobné ???? )  KDEŽE NIČ také. Jednoducho ako mi povedal spolužiak, ktorý bol dlho výpravca veľkej stanice na Východe a neskôr aj náčelník tejto stanice NIKOMU NEZÁLEŽI, NIKTO NIE JE ZA MEŠKANIE ZODPOVEDNÝ….

DOKEDY toto máme trpieť???? Keď za totality meškal vlak, tak sme sa nečudovali, lebo každých 5 minút išiel nejaký vlak, ale dnes????? Keď sú koľajištia poloprázdne????

Nuž, ja viem v čom to je! Prezradím vám to tiež sú to dve príčiny :

  1. páni šéfovia ŽSR sa vozia v limuzínach po diaľniciach
  2. vraj majú málo ľudí na upratanie rýchlikov v Košiciach, aby ho mohli znova vypraviť ( neviem, čo na to úrad práce v KE ???? žeby naozaj ?????)

Ešte by ma zaujímalo, či za meškanie vlaku je niekto finančne zo zodpovedných postihnutý, lebo za totality to tak bolo…..a dnes???? kašľať na robošov ( nech je mi to prepáčené ale dnes je to v slengu robotník) dôchodcov a študentov), veď niekto to zaplatí….žeby Matovič?

Kto nevie žiť bez kartičiek?

18.12.2023

Žijeme v dobe, keď elektronika je tvrdou súčasťou života každého človeka. Pred istým časom nám bolo sľúbené, že na VŠETKO BUDE STAČIŤ JEDINÁ KARTIČKA A TO O B Č I A N S K Y P R E U K A Z. Už v starších časoch bol občiansky preukaz malá knižočka, kde okrem osobných údajov tam boli aj pečiatky zamestnávateľa, údaje k manželke a deťom. Dnes je to [...]

Tak kto má o Slovensko záujem ?

11.03.2023

Pýta sa ma 14 ročná vnučka : dedko, to naozaj sa na Ukrajine bojuje aj za nás ? za Slovensko? – Prečo sa ma pýtaš? no, už som videla v televízii vraveli, že na Ukrajine bojujú Ukrajinci aj za nás, vraj preto, aby k nám neprišli Rusi, lebo tí budú všetkých zabíjať, znásilňovať, kradnúť a všetko zničia vraveli oni… – A vieš, kto oslobodil [...]

Diaľnice skončili? ?? ?

05.05.2022

Stačí sa prejsť cez Ružomberok a ak máte slabšie srdce, dostanete infarkt. Okolo Ružomberka sa buduje obchvat diaľnicou smer východ-západ ( aj keď osobne si myslím, že tento obchvat mal byť z južnej strany Ružomberka s napojením na trasu Ružomberok – Banská Bystrica, lebo vieme, čo znamená prechod cez Donovaly) No, jednoducho tento obchvat sa robí už pridlho, veľmi [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.