Založ si blog

Lepidlo v politike

K tejto téme by sa dalo veľa písať a hlavne zoširoka, no ja to iba zúžim na Národnú radu SR. Na NR SR preto, že od nej sa odvíja celá politická vládnuca štruktúra. Áno, vládnuca štruktúra, lebo od väčšiny hlasovania v NR SR závisí aj existencia Vlády.

Politický systém bol pomenovaný aj v Ústave SR a dané pravidlá fungovania politických strán. Pravda našli sa chytráci, ktorý toto fungovanie politických strán ohýbajú a prispôsobujú tak, aby vyhovoval hlavne finančným skupinám.

No a aj pôsobenie v NR SR sa počíta IBA v zmysle MESAČNÝ PLAT, CESTOVNÉ a iné príplatky, v zmysle mať zaplatené kancelárie, v zmysle mať svojich ASISTENTOV, VŠETKO platí štát. Majú prístup do reštaurácie s lacným tovarom, atď….. Nuž, oni sú si vedomí, že boli zvolení MAXIMÁLNE na 4 roky, ale za tie 4 roky im stojí za to, aby dvíhali ručičky tak, aby im to každý mesiac cinklo na bankový účet….. Veď, napokon ukážte mi jedného z nich, ktorý mal v civilnom živote aspoň polovičný plat.

A tieto výhody „zákonodarcov – poslancov“ nazývam  LEPIDLO…..

Áno, to lepidlo je tak silné, že aj najväčší nepriatelia ( aspoň navonok , pred národom) si zrazu rozumejú, hlasujú, aj keď nevedia o čom atď…. NO LEPIDLO JE SILNÉ a na rozumné pôsobenie nie je dostatok žiadnej ani MORÁLNEJ SILY…

LEPIDLO drž sa….lebo príde RIEDIDLO a rozprávke bude koniec…..

Tak kto má o Slovensko záujem ?

11.03.2023

Pýta sa ma 14 ročná vnučka : dedko, to naozaj sa na Ukrajine bojuje aj za nás ? za Slovensko? – Prečo sa ma pýtaš? no, už som videla v televízii vraveli, že na Ukrajine bojujú Ukrajinci aj za nás, vraj preto, aby k nám neprišli Rusi, lebo tí budú všetkých zabíjať, znásilňovať, kradnúť a všetko zničia vraveli oni… – A vieš, kto oslobodil [...]

Diaľnice skončili? ?? ?

05.05.2022

Stačí sa prejsť cez Ružomberok a ak máte slabšie srdce, dostanete infarkt. Okolo Ružomberka sa buduje obchvat diaľnicou smer východ-západ ( aj keď osobne si myslím, že tento obchvat mal byť z južnej strany Ružomberka s napojením na trasu Ružomberok – Banská Bystrica, lebo vieme, čo znamená prechod cez Donovaly) No, jednoducho tento obchvat sa robí už pridlho, veľmi [...]

bolo by dobre vrátiť sa k r. 1968 ? ? ? ?

12.03.2022

Mám mnoho priateľov na Ukrajine aj v Rusku. Preto ma veľmi bolí súčasná situácia na Ukrajine. Býval som 3 roky v Severodonecku aj v Kyjeve, býval som rok v Krasnojarsku a Irkutsku na Sibíri. Komu ja môžem držať stranu ???? No poďme k dnešným dňom : vždy som si myslel, že boj medzi ZSSR a Západom bol kôli ideológii KOMUNIZMUS – SOCIALIZMUS, tak to v tých časoch [...]

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

Ide o pravdu, Robert Fico

Fico v Ide o pravdu: Slovensko bude v júni v hroznom stave, v septembri v katastrofálnom

24.03.2023 19:25

Vláda pri darovaní migov porušila ústavu, ja som urobil dve tlačové konferencie a chceli ma zatvoriť na 13 rokov, povedal Robert Fico (Smer).

Sliač, letecký deň

Moskva reaguje na darovanie slovenských migov: Je to nepriateľský krok a porušenie zmlúv

24.03.2023 18:54

Darovanie migov Ukrajine Slovenskom je podľa Ruska nepriateľský akt, zameraný na zničenie bilaterálnych vzťahov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 478208x
Priemerná čítanosť článkov: 8695x

Autor blogu