Založ si blog

opakujem článok, keďže bol stratený. .. ..

KEĎŽE TENTO ČLÁNOK BOL VYMAZANÝ, UVEREJŇUJEM HO ZNOVA ???::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::V polovici januára roku 2019 sa rozbehla akcia na nákup lieku na liečbu spinálnej svalovej atrofie a to konkrétne pre maličkú Améliu. viď Skvelé správy pre Améliu: VšZP uhradí dievčatku liečbu | Nový Čas (cas.sk)

Viem, že nastala okolo toho mela a tlak na VšZP, aby poskytla na kúpu tohto lieku DVA MILIONY EUR. No, nastal problém , keď v TV vystúpila vedúca nejakého oddelenia s tým, že tento liek NIE JE  registrovaný a preto ho poisťovňa nemôže doviesť a keby aj, nemal by byť tento liek podávaný. Nakoniec to vraj skončilo tak, že pre Améliu sa peniaze našli ,ale pre ďalšie tri bábätká nie, lebo boli poistené v iných poisťovniach.

Naozaj by som teda chcel vedieť a verejnosť má na to právo vedieť, ako a na čo sa míňajú peniaze v zdravotných poisťovniach a ako to dopadlo s tým liekom, KTO ho uhradil, a či liečenie pomohlo. VIE TO NIEKTO ZODPOVEDNE DNES POVEDAŤ ???   Prečo ????, nuž preto lebo VTEDY BOLO PRED VOĽBAMI.  Dnes je PO voľbách a tak mi je až smiešne, že je zakázané dovážať lieky, ktorými sa už vo svete veselo vakcinuje, či uzdravuje, avšak na Slovensko sa nedovážajú, lebo nie sú tu registrované. !!!

Nemal by sa týmto zaoberať aj generálny prokurátor, prípadne iné osoby činné v trestnom konaní, keď nám ľudia umierajú ale NIE Kvôli TESTOM , ale kvôli tomu, že je zákaz priviesť lieky aj vakcíny, ktoré sú inde vo svete už odskúšané. Viem, otázok by bolo viac ako dosť. ale vie niekto odpovedať aspoň na jednu z nich ?????

Kto nevie žiť bez kartičiek?

18.12.2023

Žijeme v dobe, keď elektronika je tvrdou súčasťou života každého človeka. Pred istým časom nám bolo sľúbené, že na VŠETKO BUDE STAČIŤ JEDINÁ KARTIČKA A TO O B Č I A N S K Y P R E U K A Z. Už v starších časoch bol občiansky preukaz malá knižočka, kde okrem osobných údajov tam boli aj pečiatky zamestnávateľa, údaje k manželke a deťom. Dnes je to [...]

Tak kto má o Slovensko záujem ?

11.03.2023

Pýta sa ma 14 ročná vnučka : dedko, to naozaj sa na Ukrajine bojuje aj za nás ? za Slovensko? – Prečo sa ma pýtaš? no, už som videla v televízii vraveli, že na Ukrajine bojujú Ukrajinci aj za nás, vraj preto, aby k nám neprišli Rusi, lebo tí budú všetkých zabíjať, znásilňovať, kradnúť a všetko zničia vraveli oni… – A vieš, kto oslobodil [...]

Diaľnice skončili? ?? ?

05.05.2022

Stačí sa prejsť cez Ružomberok a ak máte slabšie srdce, dostanete infarkt. Okolo Ružomberka sa buduje obchvat diaľnicou smer východ-západ ( aj keď osobne si myslím, že tento obchvat mal byť z južnej strany Ružomberka s napojením na trasu Ružomberok – Banská Bystrica, lebo vieme, čo znamená prechod cez Donovaly) No, jednoducho tento obchvat sa robí už pridlho, veľmi [...]

izrael, gaza, rafah

Izrael zaútočil na tábor v Rafahu len niekoľko minút po rozhodnutí súdu v Haagu

24.05.2024 20:44

Medzinárodný súdny dvor Izraelu nariadil, aby okamžite zastavil ofenzívu v tomto meste na juhu Pásma Gazy.

SR Michalovce vláda Ukrajina 27. schôdza uarus KEX

Kaliňák avizuje prípravu ďalších dvoch výjazdových rokovaní vlády v regiónoch

24.05.2024 19:35

Naposledy kabinet rokoval na výjazdovom rokovaní v Handlovej, kde po skončení vážne postrelili premiéra Fica.

gedra

Začali sa prípravy zákona na zlepšenie bezpečnostnej situácie

24.05.2024 18:44

Na ministerstvá bol postúpený zoznam opatrení, ktoré je potrebné aplikovať na rezortnej úrovni s cieľom zlepšenia bezpečnosti a odolnosti SR.

orbán

Orbán: Sme spojení so slovenskou tajnou službou, máme informácie o atentáte na Fica

24.05.2024 17:32

Podľa Orbána mnoho ľudí adresovalo kritiku slovenským tajným službám kvôli tomu, čo sa stalo.