Založ si blog

babka mala pravdu, „Božie mlyny melú pomaly, ale isto“

Keď som pred 9 !!! rokmi napísal blog : https://jozefbimko.blog.pravda.sk/2012/08/17/gorily-a-gorilky/  mal som na mysli práve všetky tieto dejstvá, ktorá sa práve teraz v našej spoločnosti dejú. Mal som na mysli všetky tie zbojníčenia, ktoré sa diali a spoločnosť si tíško o tom hovorila. Išli už veľmi ďaleko, cítili sa vo výšinách nedostihnuteľných, no…..Ja viem, čo sa týka GORILY, táto spoločnosť trochu odbočila, no ide ako „veľká voda“.  Berie všetko, čo sa jej postavilo do cesty. Opozícia  však tvrdí, že ide o politické aktivity na oponentov v oblasti podnikania . Dnes nezaujímajú NAKU aktivity tých, ku ktorým sa môžu kedykoľvek vrátiť, ale tých, ktorí  mali KRYTIE ( po rozpade ZSSR sa v týchto krajinách zaviedlo slovo KRYŠA. Každý pod tým rozumel vysokého funkcionára na rôznych stupňoch štátnej správy, ktorý mohol  vymazať a skryt všetky protizákonné aktivity a zároveň ochranu pred výpalníctvom )

Určite platí, že pravidlá, zákony, predpisy, morálka sa musia v každom spoločenstve dodržiavať. Platí to pre všetkých a bez výnimky….a určite to každý seriózny občan tohto spoločenstva chápe. Taktiež by všetci sa takto aj správali, ak by dnešná „veľká voda“ naozaj brala všetko, čo je treba brať. No, bude znova v budúcnosti problém, keď tá „veľká voda “ urobí ostrovy a ostrovčeky, keď sa tvári, že nevidí pre každého viditeľné. Viditeľné pre každého občana, iba pre NAKU nie, t.j. napríklad GORILA…a jej podobné GORILKY.

Potom už môžete tvrdiť, že zákon platí pre každého bez výnimky, ale KTO VÁM BUDE VERIŤ ???, že naozaj nejde o likvidáciu podnikateľských konkurentov ????

Tak kto má o Slovensko záujem ?

11.03.2023

Pýta sa ma 14 ročná vnučka : dedko, to naozaj sa na Ukrajine bojuje aj za nás ? za Slovensko? – Prečo sa ma pýtaš? no, už som videla v televízii vraveli, že na Ukrajine bojujú Ukrajinci aj za nás, vraj preto, aby k nám neprišli Rusi, lebo tí budú všetkých zabíjať, znásilňovať, kradnúť a všetko zničia vraveli oni… – A vieš, kto oslobodil [...]

Diaľnice skončili? ?? ?

05.05.2022

Stačí sa prejsť cez Ružomberok a ak máte slabšie srdce, dostanete infarkt. Okolo Ružomberka sa buduje obchvat diaľnicou smer východ-západ ( aj keď osobne si myslím, že tento obchvat mal byť z južnej strany Ružomberka s napojením na trasu Ružomberok – Banská Bystrica, lebo vieme, čo znamená prechod cez Donovaly) No, jednoducho tento obchvat sa robí už pridlho, veľmi [...]

bolo by dobre vrátiť sa k r. 1968 ? ? ? ?

12.03.2022

Mám mnoho priateľov na Ukrajine aj v Rusku. Preto ma veľmi bolí súčasná situácia na Ukrajine. Býval som 3 roky v Severodonecku aj v Kyjeve, býval som rok v Krasnojarsku a Irkutsku na Sibíri. Komu ja môžem držať stranu ???? No poďme k dnešným dňom : vždy som si myslel, že boj medzi ZSSR a Západom bol kôli ideológii KOMUNIZMUS – SOCIALIZMUS, tak to v tých časoch [...]

vojna na Ukrajine, Bachmut

ONLINE: Ofenzíva či len zvýšená aktivita? Bachmut je opäť v centre pozornosti. Kachovská priehrada je zničená

06.06.2023 06:00, aktualizované: 06:51

Ukrajinské jednotky zvýšili svoju bojovú aktivitu, Kyjev však o ofenzíve zatiaľ nehovorí. Rusko tvrdí, že odráža útoky. Opäť sa bojuje o Bachmut.

Michal Palkovič

Palkovič prosí Pentu, aby nerobila negatívnu reklamu VšZP. Ani zdravotníkom by nemali platiť priveľa

06.06.2023 06:00

Penta tvrdila, že VŠZP diskriminuje svojich poistencov. Poisťovňa tvrdí, že Bory sú schopné poskytnúť starostlivosť len na „úrovni mestskej polikliniky“.

Bešeňová, obec, Liptov

Rarita na Liptove: V Bešeňovej prudko rastie počet obyvateľov. Čo je za tým?

06.06.2023 05:00

Kým inde bojujú s poklesom obyvateľstva, obec Bešeňová zaznamenala za ostatné roky jeho prudký nárast – počet sa takmer zdvojnásobil.

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 481688x
Priemerná čítanosť článkov: 8758x

Autor blogu