Založ si blog

som dobrý, skromný, veriaci, bývam v paneláku. . . . kvalifikácia na. . .

Ako to už na Slovensku chodí o človeku sa dozvedáme viac až keď je vo funkcii. Počas celého obdobia „sedenia“, či hlasovania v parlamente si sedí ako biela myška, tichúčko, aby nikoho a nič nerušila. Pomáha pred voľbami, pomáha pri voľbách, nosí plagátiky, dopredu pripravené aj s témami. Hľadá aj to najsúkromnejšie súkromie oponenta a prekrúti tak, aby mohol poškodiť  protistranu…Samozrejme, berie za to poslanecký plat, dostáva peniaze na „kanceláriu“, dostáva peniaze na „platených asistentov“. ( dokonca poniektorí mali a možno majú aj 5-6 poslaneckých kancelárií) . …a akosi im nevadí ani vziať za každý volebný hlas cca 20 EUR!!!!

Nuž a príde náhoda, spoločenská potreba, či Duch svätý a stal sa zázrak … SI MINISTER, ČI PREMIER….dosiahol si strop. Teraz môžeš všetko, všetko čo sa Ti zapáči. Nevravím, že sú takí všetci. Všetci určite nie, veď aj ten posledný (zatiaľ) je „veľmi dobrý človek, hlboko veriaci, (neviem síce čomu verí) skromný, ľudský, vie komunikovať, dokonca až taký skromný, že býva v paneláku v Petržalke….ako s obľubou dnes o ňom hovoria naše niektoré média….a koľko je takých dobrých, skromných, múdrych, veriacich, bývajúcich v paneláku na SLOVENSKU ?????????????

A toto mi nejako nesedí….človek, ktorý pracoval v USA, stal sa tam kazateľom, PODNIKAL S LUXUSNÝM ALKOHOLOM ( a toto mi už vôbec nesedí, aby seriózny kazateľ hoc akej sekty, či viery, robil z ľudí alkoholikov) na jednej strane káže o morálke ( teda aspoň dúfam, že toto je poslanie pástora) a strane druhej veselo ponúka luxusný ( tak píšu média) rozumej drahý alkohol na Slovensku. Neviem povedať značku, ale keďže whisky tu pred pár rokmi nikto nevyrábal… možno…

No a k meritu… Igorkovi robil tento „osvietený“ v časoch sedenia v poslaneckých laviciach akéhosi poradcu a skoro dvojníka. Pomaličky a isto zháňali stále viac a viac informácií, vytvárali rôzne kombinácie, skúšali, čo najlepšie platí na voličov. Už dlho pred voľbami bolo čudné, ako sa triešti najsilnejšia kresťanská strana KDH, keď nikto nemal odvahu „prevziať moc do svojich rúk“ (ako to s obľubou hovoril p. Kiska). Až napokon….ponúkol sa sám veľký burič HLINA…to vzal. Ani sám netušil, ako sa kresťanské nitky na Slovensku rozpriadajú. Veď Kuffovci išli do volieb s niekým…, kresťanská únia sa oddelila a ťahala nitky ku IGORKOVI…. A stalo sa, čo NIEKTO ( nebudem menovať, lebo aj tak sa do parlamentu nedostal a niekto iba s odretými ušami) bol zrazu v šoku, že IGORKO vyhral voľby….

A keď si to tak premietneme dozadu, tak vidíme ťažkú cestu Igorka, ktorý bol IBA VYUŽITÝ „osvieteným“ ako HOVORCA. Ako ten, ktorého bolo vhodné a výhodné použiť a využiť na prieraz k vrcholu. Režisér bol však niekto iný, niekto, kto zažil na svojej koži osvietenosť a ktorú pretavil cez svoje kazateľské teórie až k potvrdeniu osvietenia. Potom si viem vysvetliť aj návštevu nebohého biskupa Sp. diecézy Sečku na fare v Žákovciach od ktorej  p. farár Kuffa prestal verejne kázať…. nuž až teraz som sa dočítal, že to všetko bolo preto, lebo sám veľký František chce mať pod svojimi krídlami CHARIZMATIKOV nielen v Amerike, ale aj na Slovensku.

Takže „bude dobre“ povedal Igor. Splnil svoju úlohu hovorcu aj priebojníka, nastupuje obdobie „NORMALIZÁCIE“ pod vedením charizmatikov. Na Slovensku bude len sveta žiť….Celé prúdy imigrantov už nepôjdu do Nemecka, či Anglicka. Ich cieľovou krajinou bude vysnívaná maličká zem v strede Európy – Slovensko. Celkom sa na tú dobu teším a želám Slovensku ( ja teda hlavne občanom Slovenska) svetlú budúcnosť.

ALE  …. AKÚ MÁ EŠTE NA SLOVENSKU BUDÚCNOSŤ  K D H ????

Nedôveryhodnosť zoznamov UPN

08.05.2021

Nie, nejde mi o rezidentov, agentov, či dôverníkov, teda nejde mi o Budaja, Kukana, Babiša, či iné evidované osoby ako spolupracovníkov ŠtB. Ide hlavne o osoby, ktoré boli v časoch socializmu v riadiacich funkciách štátu, Vlád, Národného zhromaždenia, Národných rád, straníckych výborov všetkých stupňov, prokurátorov, či sudcov a „bacharov“ a samozrejme [...]

Ako je to vlastne s tým odmeňovaním poslancov teraz a v minulosti ? ? ?

27.04.2021

Platové pomery poslancov Národnej rady SR sú riešené zákonom NR SR č. 120/1993 Z. z. o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov. Poslancovi patrí plat vo výške trojnásobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok znížený [...]

Výsluhové dôchodky – trochu širšie

22.04.2021

Na základe uvedenia „programového vyhlásenia Vlády SR , „zákon o odobratí nezaslúžených benefitov…. sa pokúsim zhrnúť túto problematiku výhradne vo vzťahu k výsluhovým dôchodkom príslušníkov štátnej bezpečnosti – TEDA NIE TÝCH ZA KTORÝCH eštebákov považuje VEREJNOSŤ, ako AGENTOV či ZVJS a pod. ( aj keď je podstatne širšia) stručne [...]

Andrej Babiš

Opozícia vyvolá v júni hlasovanie o nedôvere vláde českého premiéra. Babiš nechápe prečo

12.05.2021 14:46

Hlasovanie o nedôvere chce opozícia iniciovať v dôsledku toho, že menšinová vláda ANO a ČSSD po strate podpory komunistov už nemá v parlamente zaručenú podporu ani pre kľúčové hlasovania.

heger

Rodiny v hmotnej núdzi dostanú na jedno dieťa 333 eur

12.05.2021 14:40, aktualizované: 15:06

Ide o vyššiu sumu, akú navrhoval Peter Pellegrini, ktorý chcel dať 300 eur na dieťa celoplošne bez rozdielu.

Vatikán Poľsko pápež múzeum zbraň atentát

Námestie sv. Petra, štyri výstrely, panika. Pred 40 rokmi sa pápež Ján Pavol II. stal terčom neúspešného atentátu

12.05.2021 13:45

Pozadie atentátu ostalo neobjasnené, rozchádzajú sa aj svedectvá a výpovede samotného atentátnika, ktorému taliansky prezident Carlo Azeglio Ciampi udelil v roku 2000 milosť.

Referendum

Referendum ide na Ústavný súd. Namiesto Čaputovej to oznámila Remišová

12.05.2021 13:30, aktualizované: 15:18

Na platnosť referenda sa vyžaduje účasť aspoň 50 percent oprávnených voličov. V doterajšej histórii Slovenska sa potrebnú účasť podarilo naplniť len raz.