babka mala pravdu, „Božie mlyny melú pomaly, ale isto“

Keď som pred 9 !!! rokmi napísal blog : https://jozefbimko.blog.pravda.sk/2012/08/17/gorily-a-gorilky/  mal som na mysli práve všetky tieto dejstvá, ktorá sa práve teraz v našej spoločnosti dejú. Mal som na mysli všetky tie zbojníčenia, ktoré sa diali a spoločnosť si tíško o tom hovorila. Išli už veľmi ďaleko, cítili sa vo výšinách nedostihnuteľných, no…..Ja viem, čo sa týka GORILY, táto spoločnosť trochu odbočila, no ide ako „veľká voda“.  Berie všetko, čo sa jej postavilo do cesty. Opozícia  však tvrdí, že ide o politické aktivity na oponentov v oblasti podnikania . Dnes nezaujímajú NAKU aktivity tých, ku ktorým sa môžu kedykoľvek vrátiť, ale tých, ktorí  mali KRYTIE ( po rozpade ZSSR sa v týchto krajinách zaviedlo slovo KRYŠA. Každý pod tým rozumel vysokého funkcionára na rôznych stupňoch štátnej správy, ktorý mohol  vymazať a skryt všetky protizákonné aktivity a zároveň ochranu pred výpalníctvom )

Určite platí, že pravidlá, zákony, predpisy, morálka sa musia v každom spoločenstve dodržiavať. Platí to pre všetkých a bez výnimky….a určite to každý seriózny občan tohto spoločenstva chápe. Taktiež by všetci sa takto aj správali, ak by dnešná „veľká voda“ naozaj brala všetko, čo je treba brať. No, bude znova v budúcnosti problém, keď tá „veľká voda “ urobí ostrovy a ostrovčeky, keď sa tvári, že nevidí pre každého viditeľné. Viditeľné pre každého občana, iba pre NAKU nie, t.j. napríklad GORILA…a jej podobné GORILKY.

Potom už môžete tvrdiť, že zákon platí pre každého bez výnimky, ale KTO VÁM BUDE VERIŤ ???, že naozaj nejde o likvidáciu podnikateľských konkurentov ????

Kto nevie žiť bez kartičiek?

18.12.2023

Žijeme v dobe, keď elektronika je tvrdou súčasťou života každého človeka. Pred istým časom nám bolo sľúbené, že na VŠETKO BUDE STAČIŤ JEDINÁ KARTIČKA A TO O B Č I A N S K Y P R E U K A Z. Už v starších časoch bol občiansky preukaz malá knižočka, kde okrem osobných údajov tam boli aj pečiatky zamestnávateľa, údaje k manželke a deťom. Dnes je to [...]

Tak kto má o Slovensko záujem ?

11.03.2023

Pýta sa ma 14 ročná vnučka : dedko, to naozaj sa na Ukrajine bojuje aj za nás ? za Slovensko? – Prečo sa ma pýtaš? no, už som videla v televízii vraveli, že na Ukrajine bojujú Ukrajinci aj za nás, vraj preto, aby k nám neprišli Rusi, lebo tí budú všetkých zabíjať, znásilňovať, kradnúť a všetko zničia vraveli oni… – A vieš, kto oslobodil [...]

Diaľnice skončili? ?? ?

05.05.2022

Stačí sa prejsť cez Ružomberok a ak máte slabšie srdce, dostanete infarkt. Okolo Ružomberka sa buduje obchvat diaľnicou smer východ-západ ( aj keď osobne si myslím, že tento obchvat mal byť z južnej strany Ružomberka s napojením na trasu Ružomberok – Banská Bystrica, lebo vieme, čo znamená prechod cez Donovaly) No, jednoducho tento obchvat sa robí už pridlho, veľmi [...]

Louisville UPS Plane Crash

Počet obetí havárie nákladného lietadla pri Louisville v USA stúpol na 14

08.11.2025 08:49

Miestne nemocnice uviedli, že v súvislosti s nehodou ošetrili približne 20 ľudí.

tornádo na hraniciach SR

Tornádo pustošilo juh Brazílie, päť ľudí zahynulo a 130 bolo zranených

08.11.2025 08:14

Civilná obrana odhadla, že vietor dosahoval rýchlosť medzi 180 až 250 kilometrami za hodinu.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Zabili sme najviac Rusov od začiatku vojny. Pokrovsk v ruinách, ruskí vojaci zvyšujú tlak

08.11.2025 08:00, aktualizované: 09:12

Podľa Zelenského Rusko v októbri utrpelo najväčšie straty na bojisku za jeden mesiac od začiatku totálnej vojny.

Diaľnica, D1, Česko, Praha, Brno

Diaľnica spája Bratislavu s Prahou 45 rokov

08.11.2025 07:25

Hlavné mestá Slovenskej a Českej republiky Bratislavu a Prahu spája diaľnica už 45 rokov.