Založ si blog

Koho sklamali hokejisti ČR?

Drahí priatelia Československého hokeja!

 

Iste ste včera mnohí pozerali hokejový zápas Česko – Slovensko. Ja tiež, ale len občas, lebo sa mi nepáčil. Prečo ?

Nuž odpoveď je jednoduchá… sklamali ma hokejisti Česka. Keď všetci a myslím naozaj všetci, teda celý svet vedel o tom, že už o nič nejde a že Slováci sú pripravení na prehru, veď išlo iba o to, kto bude hrať s Fínskom a kto s USA…. No niektorým hokejistom Česka zrejme nešlo o hokej. Ich tvrdosť išla do extrému a mnohokrát im rozhodcovia tolerovali také aktivity, ktoré Slovákom v predchádzajúcich zápasoch ( pravda iní rozhodcovia) udeľovali 5 minútové tresty.

Tak sa zdalo, akoby si poniektorí nedocenení českí hokejisti chceli nahradiť svoju reputáciu z predchádzajúcich slabučkých zápasov a prehrách a vyvŕšiť sa na tradičnom súperovi – Slovensku.

Osobne si myslím, že najviac boli prekvapení práve mladučkí slovenskí hokejisti, keď očakávali prostý „PRIATEĽSKÝ! zápas bez otázky výhry. Od českých očakávali tak, ako to už bolo tradičné medzi týmito mužstvami kúsok empatie, spolupatričnosti, radosti z hry ale hlavne, že to prejde BEZ PODRAZOV, bez ťažkých úderov a zranení….

No, neprešlo! Len som sa pozastavil nad tým, či im to aj český divák odpustí…. vôbec nejde o výhru či prehru so Slovenskom….. ale či ich karma nedobehne v ďalších zápasoch a či tá ich výhra nebola vlastne prehrou…..

Želám obidvom mužstvám ďalšie zápasy  BEZ ZRANENÍ a radosť z hry u hráčov aj všetkých fanúšikov Československa.

    

Kto nevie žiť bez kartičiek?

18.12.2023

Žijeme v dobe, keď elektronika je tvrdou súčasťou života každého človeka. Pred istým časom nám bolo sľúbené, že na VŠETKO BUDE STAČIŤ JEDINÁ KARTIČKA A TO O B Č I A N S K Y P R E U K A Z. Už v starších časoch bol občiansky preukaz malá knižočka, kde okrem osobných údajov tam boli aj pečiatky zamestnávateľa, údaje k manželke a deťom. Dnes je to [...]

Tak kto má o Slovensko záujem ?

11.03.2023

Pýta sa ma 14 ročná vnučka : dedko, to naozaj sa na Ukrajine bojuje aj za nás ? za Slovensko? – Prečo sa ma pýtaš? no, už som videla v televízii vraveli, že na Ukrajine bojujú Ukrajinci aj za nás, vraj preto, aby k nám neprišli Rusi, lebo tí budú všetkých zabíjať, znásilňovať, kradnúť a všetko zničia vraveli oni… – A vieš, kto oslobodil [...]

Diaľnice skončili? ?? ?

05.05.2022

Stačí sa prejsť cez Ružomberok a ak máte slabšie srdce, dostanete infarkt. Okolo Ružomberka sa buduje obchvat diaľnicou smer východ-západ ( aj keď osobne si myslím, že tento obchvat mal byť z južnej strany Ružomberka s napojením na trasu Ružomberok – Banská Bystrica, lebo vieme, čo znamená prechod cez Donovaly) No, jednoducho tento obchvat sa robí už pridlho, veľmi [...]

UA Vojak / UA Armáda / Bachmut / Doneck /

ONLINE: Hlasovanie o pomoci Ukrajine v USA oddelia od balíka pre Izrael. Bez pomoci budú ruské útoky hrozivejšie

16.04.2024 06:10, aktualizované: 06:39

O vojenskej pomoci pre Ukrajinu a Izrael sa nebude v americkej Snemovni reprezentantov hlasovať spolu.

Irán, Izrael

Izrael verzus Irán: ako môže vyzerať odveta? + graf

16.04.2024 06:00

Irán bol cez víkend na Izrael schopný vypáliť okolo 350 dronov a balistických a riadených striel. Aká by mohla byť odveta židovského štátu?

macron

Svetoví darcovia prisľúbili Sudánu pomoc vo výške dvoch miliárd eur. Už rok tam zúri občianska vojna

15.04.2024 23:46

Macron to oznámil na záver medzinárodnej konferencie v Paríži. Jej cieľom bolo získať podporu pre Sudáncov.