Založ si blog

Tak kto je fašista a kto nie? ? ?

Nuž taká je doba. O návrhu zákona o odobratí nezaslúžených benefitov predstaviteľom komunistického režimu  tu už bolo popísané dosť. Aj napriek vážnym pripomienkam všetkých zainteresovaných bol dnes zákon prijatý v 2. aj 3. čítaní. 

V princípe podľa jeho NÁVRHU tento zákon berie dôchodky ( NIE BENEFITY) predstaviteľom komunistického režimu. Dnes sa „modernizuje“ skoro všetko. Dokonca aj slovenčina. Máme nový výraz, že „BENEFITY“… Rád by som teda vedel, či zaslúžený dôchodok je nejaká odmena, či BENEFIT, alebo zásluha za odpracované roky a platené odvody do Sociálnej poisťovne tzv. dôchodkové poistenie…. nechám to však na pani Prezidentku, ona ho bude podpisovať a ak tam neuvidí nesúlad tak to podpíše. Ona zrejme bude lepšie rozumieť tomu, čo je a čo nie je BENEFIT. Lebo nám starcom vnuci vysvetľujú, že BENEFIT je niečo ako prídavok, nejaká zvláštna odmena, niečo naviac. Dnes im dávajú ako benefit autá na súkromné užívanie, či pohonné hmoty a pod….

Poďme však k názvu….keď sa vrátime trošku do minulosti, ani nie tak dávno v čase volieb do parlamentu a samozrejme aj predtým dlhú dobu označovaná Marián Kotleba a jeho priaznivci za FAŠISTOV. Kto nemá vlčiu hmlu, určite si to pamätá. No keď sa pozriete na zoznam poslancov, ktorí tento zákon schválili, budete veľmi prekvapení…. Marián KOTLEBA a spol. hlasovali PROTI tomuto návrhu. Celkove kto ako hlasoval si môžete pozrieť Schôdze : Hlasovanie : Štatistika hlasovaní klubov : Hlasovanie podľa klubov – Národná rada Slovenskej republiky (nrsr.sk)

Proti boli aj poslanci SMERU -SD s výnimkou D. Gálisa, ktorý hlasoval ZA, HLASU SD a viacerí nezávislí. Nepoznám D.Gálisa dôvod, možno sa pomýlil, ak nie, mohol by povedať PREČO tak hlasoval???? Lebo ZA hlasoval aj BENČÍK zo Za ľudí, ktorý ako viete bol vedený v zoznamoch UPN ako dôverník, či agent, avšak znova došlo k zmene registrácie a pán BENĆIK už v zoznamoch NIE JE !!!!  https://www.infovojna.sk/article/video-je-jan-levoslav-bencik-udavac – vraj lovec NEONACISTOV… loví aj seba????

 

Takto čo chvíľa bude vyzerať s celým ÚPN, už dnes je mnohým známe, že poniektorí  „ŠIKOVNÍ“ už v zoznamoch UPN nie sú…. nuž čo? hovorí sa „šikovným patrí svet“  a ja dodám aj dôchodok….

Ale nie o tom som chcel. V podstate VŠETCI , ktorých zákon označuje “ bývalí predstavitelia komunistického režimu“ boli tvrdí  ANTIFAŠISTI. KTO im teda siaha na ich  DôCHODKY ???? ak nie FAŠISTI ?????

Pripomínam všetkým posmievačom a revanšistom, že karma je zdarma a neminie nikoho ani tzv. veriacich akou sa tvári byť pani ZÁBORSKÁ a spol….Žiaľ táto klika, ktorá dnes vládne potrebuje rýchlo nahrabať, veľmi rýchlo. A to sa zle skončí….

Tak kto má o Slovensko záujem ?

11.03.2023

Pýta sa ma 14 ročná vnučka : dedko, to naozaj sa na Ukrajine bojuje aj za nás ? za Slovensko? – Prečo sa ma pýtaš? no, už som videla v televízii vraveli, že na Ukrajine bojujú Ukrajinci aj za nás, vraj preto, aby k nám neprišli Rusi, lebo tí budú všetkých zabíjať, znásilňovať, kradnúť a všetko zničia vraveli oni… – A vieš, kto oslobodil [...]

Diaľnice skončili? ?? ?

05.05.2022

Stačí sa prejsť cez Ružomberok a ak máte slabšie srdce, dostanete infarkt. Okolo Ružomberka sa buduje obchvat diaľnicou smer východ-západ ( aj keď osobne si myslím, že tento obchvat mal byť z južnej strany Ružomberka s napojením na trasu Ružomberok – Banská Bystrica, lebo vieme, čo znamená prechod cez Donovaly) No, jednoducho tento obchvat sa robí už pridlho, veľmi [...]

bolo by dobre vrátiť sa k r. 1968 ? ? ? ?

12.03.2022

Mám mnoho priateľov na Ukrajine aj v Rusku. Preto ma veľmi bolí súčasná situácia na Ukrajine. Býval som 3 roky v Severodonecku aj v Kyjeve, býval som rok v Krasnojarsku a Irkutsku na Sibíri. Komu ja môžem držať stranu ???? No poďme k dnešným dňom : vždy som si myslel, že boj medzi ZSSR a Západom bol kôli ideológii KOMUNIZMUS – SOCIALIZMUS, tak to v tých časoch [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 478273x
Priemerná čítanosť článkov: 8696x

Autor blogu