Založ si blog

Tak kto je fašista a kto nie? ? ?

Nuž taká je doba. O návrhu zákona o odobratí nezaslúžených benefitov predstaviteľom komunistického režimu  tu už bolo popísané dosť. Aj napriek vážnym pripomienkam všetkých zainteresovaných bol dnes zákon prijatý v 2. aj 3. čítaní. 

V princípe podľa jeho NÁVRHU tento zákon berie dôchodky ( NIE BENEFITY) predstaviteľom komunistického režimu. Dnes sa „modernizuje“ skoro všetko. Dokonca aj slovenčina. Máme nový výraz, že „BENEFITY“… Rád by som teda vedel, či zaslúžený dôchodok je nejaká odmena, či BENEFIT, alebo zásluha za odpracované roky a platené odvody do Sociálnej poisťovne tzv. dôchodkové poistenie…. nechám to však na pani Prezidentku, ona ho bude podpisovať a ak tam neuvidí nesúlad tak to podpíše. Ona zrejme bude lepšie rozumieť tomu, čo je a čo nie je BENEFIT. Lebo nám starcom vnuci vysvetľujú, že BENEFIT je niečo ako prídavok, nejaká zvláštna odmena, niečo naviac. Dnes im dávajú ako benefit autá na súkromné užívanie, či pohonné hmoty a pod….

Poďme však k názvu….keď sa vrátime trošku do minulosti, ani nie tak dávno v čase volieb do parlamentu a samozrejme aj predtým dlhú dobu označovaná Marián Kotleba a jeho priaznivci za FAŠISTOV. Kto nemá vlčiu hmlu, určite si to pamätá. No keď sa pozriete na zoznam poslancov, ktorí tento zákon schválili, budete veľmi prekvapení…. Marián KOTLEBA a spol. hlasovali PROTI tomuto návrhu. Celkove kto ako hlasoval si môžete pozrieť Schôdze : Hlasovanie : Štatistika hlasovaní klubov : Hlasovanie podľa klubov – Národná rada Slovenskej republiky (nrsr.sk)

Proti boli aj poslanci SMERU -SD s výnimkou D. Gálisa, ktorý hlasoval ZA, HLASU SD a viacerí nezávislí. Nepoznám D.Gálisa dôvod, možno sa pomýlil, ak nie, mohol by povedať PREČO tak hlasoval???? Lebo ZA hlasoval aj BENČÍK zo Za ľudí, ktorý ako viete bol vedený v zoznamoch UPN ako dôverník, či agent, avšak znova došlo k zmene registrácie a pán BENĆIK už v zoznamoch NIE JE !!!!  https://www.infovojna.sk/article/video-je-jan-levoslav-bencik-udavac – vraj lovec NEONACISTOV… loví aj seba????

 

Takto čo chvíľa bude vyzerať s celým ÚPN, už dnes je mnohým známe, že poniektorí  „ŠIKOVNÍ“ už v zoznamoch UPN nie sú…. nuž čo? hovorí sa „šikovným patrí svet“  a ja dodám aj dôchodok….

Ale nie o tom som chcel. V podstate VŠETCI , ktorých zákon označuje “ bývalí predstavitelia komunistického režimu“ boli tvrdí  ANTIFAŠISTI. KTO im teda siaha na ich  DôCHODKY ???? ak nie FAŠISTI ?????

Pripomínam všetkým posmievačom a revanšistom, že karma je zdarma a neminie nikoho ani tzv. veriacich akou sa tvári byť pani ZÁBORSKÁ a spol….Žiaľ táto klika, ktorá dnes vládne potrebuje rýchlo nahrabať, veľmi rýchlo. A to sa zle skončí….

. . ako je to s ochranármi na Slovensku a ochranou medveďa zvlášť. . .

25.07.2021

Už dávnejšie beží po Slovensku vetička : “ čo ochranár, to výpalník“. Rozložím to do zrozumiteľnej reči. Niektorí „ochranári“ prišli na to, ako „zabojovať “ o niektorý úsek lesa, či pôdy, alebo druh divej zvery, či vtákov. Spomeniem, len mediálne publikované veci, ako zákaz ťažiť les v miestach napadnutých lykožrútom, zákaz [...]

Výzva postihnutého zákonom o „benefitoch“. . . . .

27.06.2021

Ešte v časoch hlbokej „totalitky“ cca v rokoch 1975-6, viedol som rozhovor s kňazom, ktorý mal v tom čase niečo málo cez 80-ku. Bolo to počas dlhej cesty vlakom. V kupé sme boli sami a tak sme si mohli povedať aj veci, ktoré si inak ľudia nechávajú pre seba. Zvláštne bolo, ( a zrejme preto si na neho veľmi dobre pamätám a do smrti už nezabudnem) že srdce si [...]

Koho sklamali hokejisti ČR?

02.06.2021

Drahí priatelia Československého hokeja! Iste ste včera mnohí pozerali hokejový zápas Česko – Slovensko. Ja tiež, ale len občas, lebo sa mi nepáčil. Prečo ? Nuž odpoveď je jednoduchá… sklamali ma hokejisti Česka. Keď všetci a myslím naozaj všetci, teda celý svet vedel o tom, že už o nič nejde a že Slováci sú pripravení na prehru, veď išlo iba [...]

Linda Duneganová / Kostol / Kríž /

Božská premena, alebo ako sa z aljašského strip-klubu stal baptistický kostol

27.07.2021 09:53

Z chrámu ženskej krásy je teraz chrám spásy - a to vďaka dcére jednej z bývalých miestnych tanečníc, ktorá ho premenila na kostol, a tiež vďaka pastorovi, ktorý dokázal vidieť jeho potenciál.

Binder

Zomrel bývalý poslanec a projektant Gabčíkova Július Binder

27.07.2021 09:41

Július Binder inicioval a bezprostredne riadil uvedenie Vodného diela Gabčíkovo do prevádzky.

Tank / Panther /

Nemecký dôchodca v pivnici svojho domu skladoval tank Panther, protilietadlové delo i torpédo. Skončil na súde

27.07.2021 08:36

Tank i ostatné predmety vyzdvihli z domu v severonemeckom Heikendorfe za pomoci armády ešte v roku 2015. Prokuratúra a obhajoba v súčasnosti vyjednávajú o treste pre 84-ročného muža.

Kajs Saíd / Tunisko /

Ústavná kríza v Tunisku: Po premiérovi prezident Saíd odvolal dvoch ministrov

27.07.2021 07:27

Tuniský prezident Kajs Saíd tiež pozastavil činnosť parlamentu na 30 dní. Vládnuca Strana obnovy označila tieto kroky za štátny prevrat, iní hovoria o "útoku na demokraciu".